سه‌شنبه, 30 مرداد 1397
عنوان : اولین جلسه هماهنگی هشتمین جشنواره ملی بهارنارنج بابل
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ 
ساعت : ۱۲:۱۱:۵۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

اولين جلسه هماهنگي هشتمين جشنواره ملي بهارنارنج بابل


به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري بابل جلسه هماهنگي هشتمين جشنواره ملي بهارنارنج بابل با حضور مهندس كبود شهردار بابل به همراه برخي از اعضاي شورا، معاونين و مديران شهرداري در شهرداري مركز برگزار شد.

در ابتدا مهندس كبود خاطرنشان كرد: باتوجه به اينكه برگزاري این جشنواره  يك آيين سنتي نیز می باشد بايد زمان و مكان و نحوه برگزاري آن به دقت برنامه ريزي شود و جهت هر چه بهتر برگزاری این مراسم همت گماشت تا این جشنواره  جايگاه ويژه اي در شهرستان و استان را به خود اختصاص دهد.

وي زمان برگزاري جشنواره را نيمه اول ارديبهشت اعلام نمود.

در ادامه خانم فيروزپور رئيس شوراي شهرستان ضمن تقدير و تشكر از عوامل برگزاري جشنواره در دوره هاي قبل، گفت: يكي از  افتخارات فرهنگي شهر و استان ما جشنواره بهارنارنج می باشد كه به همت و تلاش همه عوامل شهرداري برگزار می گردد و همیشه استقبال خوب همشريان بابلي را نیز به همراه دارد.

وی ابراز امیدواری کرد امسال هم بتوانیم جشنواره ای بهتر و باشکوه تر نسبت به دوره هاي قبل داشته باشیم . وی همچنین هدف اصلي اين جشنواره را نشاط همشهریان و تاثير بنيان  نارنج و بهارنارنج در شهرمان بیان نمود.

درادامه اين نشست دكتر شهابي عضو شوراي اسلامي شهربابل نیز گفت: زمان برگزاري جشنواره بايد دقیق و مناسب باشد سعي شود از هنرمندان و مجريان بومي كه در سطح كشور مطرح هستند به نحو احسن استفاده شود.

 

مهندس تاجداران عضو دیگر شورای اسلامی شهر نیز با بیان اینکه برای برگزاري بهتر و شایسته اين جشنواره بايد با همه ارگانها، سازمانهاو نهادهاي ذیربط هماهنگی های لازم جهت فرهنگ سازي و نگاه كلان شهرستاني بعمل اید  تا اين جشنواره تبديل به صنعت و اشتغال در بين شهروندان شود.

وی با انتقاد از ارسال غنچه  هاي خام  بهارنارنج به شهر كاشان افزود: ما باید راهکاری ارائه دهیم تا عرق گيري در داخل شهر خودمان انجام گيرد و از بابل به ساير نقاط دیگر ارسال شود تا منبع ارزش افزوده و درآمد خوبی براي شهر بابل باشد.

در ادامه آقاي كاشي رئيس كميسيون  فضاي سبز شوراي اسلامي شهربابل افزود: سازمان سيما منظر بايد در تمام جلسات هماهنگي جشنواره حضور فعال داشته باشد تا بتوانیم از نظرات سازنده  كارشناسان این سازمان استفاده  نماییم.

وی با بيان اینکه هدف برگزاری این جشنواره از نام آن مشخص است ادامه داد: بايد در جهت ارتقاي و پیشرفت نام بهارنارنج

سعی دوچندان کرد و در بخش هاي اجرايي آن از پتانسيلهای موجود و بومی شهر بابل استفاده نمود.

در پايان نیز مهندس بيژني دیگر عضو شوراي اسلامي شهربابل از جمله اتفاقات خوب در جلسات هماهنگي برگزاري اين جشنواره را حضور فعال كميسيون هاي مربوطه و ٥ عضو شورا دانست و ایشان همچنین مهمترين برنامه مديريت فرهنگي شهرداري بابل در طول سال را برگزاري جشنواره ملي بهارنارنج عنوان کرد.


نمایش تعداد بازدیدها : 140

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان