چهارشنبه, 25 مهر 1397
عنوان : در جلسه هماهنگی معاونین و مدیران سازمانها و مناطق مهندس رستم پور معاونت منابع توسعه انسانی:در شهـرداری بابل بدلیل مازاد بودن نیروهای حجمی هیچ گونه جذب نیرویی صورت نخواهد پذیرفت.
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ 
ساعت : ۱۰:۳۵:۴

امتیاز :  ۲.۰۰ |  مجموع :  ۱

در جلسه هماهنگی معاونین و مدیران سازمانها و مناطق مهندس رستم پور معاونت منابع توسعه انسانی:

 در شهـرداری بابل بدلیل مازاد بودن نیروهای حجمی هیچ گونه جذب نیرويي صورت نخواهد پذیرفت.

                                                                                                                                                                                                                                                                         

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری بابل در جلسه هماهنگی و همدلی معاونین، مدیران سازمانها و مناطق که در سالن کنفرانس شهرداری بابل برگزار شد، در ابتدا مهندس رستمپور معاونت توسعه منابع انسانی ضمن خیرمقدم و قبولی طاعات و عبادات گفت: مباحث این جلسه حول سه موضوع مهم می باشد :

1-رعایت سلسله مراتب اداری

2-اصلاح سیستم اداری و پرسنل

3- وصول مطالبات در حوزه کاری

وی بیان نمود: سیستم اداری دارای قواعد و مقرراتی است که رعایت به آن بر عهده همه پرسنل می باشد و پایبندی به آن براساس چارچوب و دستورالعمل است که به ما ابلاغ شده است.

ایشان یکی از مشکلات شهرداری را عدم هماهنگی و رعایت سلسله مراتب اداری دانست و گفت: در چارت سازمانی، شهرداری دارای 4 معاونت جداگانه می باشد که هر معاونتی شامل مدیرانی می باشد که برای اجرای کارها و هماهنگی در امور ابتدا مدیران با معاونت هماهنگی لازم را انجام داده و سپس معاونت ذیربط پس از بررسی موضوع نسبت به ارائه آن به شهردار محترم اقدام می نماید این مهم جدای از این که یک وظیفه اداری است بلکه احترام به مقام مافوق هم می باشد.

ایشان دغدغه مهم و جدی این روزها که گریبان گیر شهرداری شده را نیروهای حجمی مازاد دانست و افزود: قرارداد جدید بصورت حجمی و با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان می باشد و تاکید نمود: هیچ نیرویی بدون هماهنگی با شهردار در سازمانها و واحدها بکارگیری نگردد و مسئولیت عدم رعایت این موضوع با مدیر سازمان یا واحد مربوطه خواهد بود.

مهندس رستم پور درخصوص کنترل ورود و خروج نیروها گفت: بحث ورود و خروج نیروها باید بصورت جدی نظارت شود و برای کنترل دقیق نیروهای حجمی راهکاری اعمال شود.

وی درخصوص وصول مطالبات در حوزه کاری گفت: به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی باید از هزینه های اضافه خودداری شود و کارهایی که ضرورت آن احساس می شود در دستور کار قرار گیرد و حتی المقدور هزینه ها را کاهش دهیم.

معاونت توسعه منابع انسانی در ادامه یادآور شدند: در هر سازمان یا اداره ای باید برای کسانی که تلاش بی شائبه و بی وقفه در جهت پیشبرد اهداف سازمان دارند نیاز به ایجاد انگیزه می باشد و بین افرادی که تلاش می کنند و کسانی که کار نمی کنند تفاوتی وجود داشته باشد بدین منظور دستورالعمل اضافه کاری تنظیم و جهت تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال گردید که انشاالـ.. پس از تصویب شورای اسلامی شهر به مرحله اجرا درخواهد آمد.

ایشان درخصوص ضرورت میز خدمت و ارائه خدمت از طریق آن گفت: این امر مهم از اول تیرماه در شهرداری مرکز و مناطق باید به اجرا درآید.

همچنین در ادامه مهندس قائمی مدیر حراست شهرداری درخصوص اهمیت میز خدمت بیان کرد: برای این امر باید فضایی در ورودی ساختمان شهرداری و مناطق و سازمانهای وابسته در نظر گرفته شود تا ارباب رجوع برای دریافت خدمات ابتدا به آنجا مراجعه نماید و همچنین ارائه خدمات شهرداری به مراجعه کنندگان به صورت الکترونیکی باشد.

وی اجرای این دستورالعمل را کار بزرگی دانست و گفت: ارائه خدمات از طریق میز خدمت قطعا به سهولت کار ارباب رجوع و سرعت عمل پیگیری کارهای آنان کمک شایانی خواهد نمود.

در پایان مهندس رستم پور با تاکید بر مازاد بودن نیروهای حجمی شهرداری از کلیه سازمان ها و مناطق خواست تا چارت سازمانی پیشنهادی خود را براساس مازاد یا کمبود نیرو تا پایان هفته ارائه نمایند.نمایش تعداد بازدیدها : 249

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان