رو عنوان : حكيم شهردار بابل
عنوان : سرلوحه شهرداری بابل باید عملگرایی بجای شعارهای توخالی و رفتارهای پوپولیستی باشد
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ 
ساعت : ۱۵:۲۶:۲۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

حكيم شهردار بابل:

سرلوحه شهرداري بابل بايد عملگرايي بجاي شعارهاي توخالي و رفتارهاي پوپوليستي باشد

به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري بابل، سيد مجتبي حكيم شهردار بابل در جلسه ي برنامه ريزي عمراني شهرداري بابل، تدبير شهرداري بابل را در حال حاضر اتمام پروه هاي نيمه كاره شهرداري بابل بيان كرد و افزود: پروژه هاي بزرگ زماني براي مردم حلاوت و شيريني دارد كه پروژه در زمان بندي مقرر شروع و خاتمه يابد.

وي با انتقاد از عملكرد مديران در گذشته كه با كلنگ زني هايي كه حتي يك آجر از آجر از آن پروژه قرار نگرفته است و عملا آن پروژه بعد از كلنگ زني به فراموشي سپرده مي شد، يادآور شد عملگرايي بجاي شعارهاي توخالي بايد اولويت شهرداري باشد.

شهردار بابل اشاره كرد: ساماندهي بلوار امام رضا (ع) بعنوان يك پروژه شاخص كه قرار بود د مدت زمان كوتاهي به اتمام برسد متاسفانه بيش از آن كه در حال فعاليت باشد تعطيل و راكد بوده است كه علاوه بر تحميل هزينه هاي اضافي نارضايتي شديد اهالي و كسبه را همراه داشته است.

سيد مجتبي حكيم افزود: از بدو ورود به شهرداري كه هنوز به 100 روز نرسيده است تمام پتانسيل و امكانات شهرداري را براي ساماندهي و اتمام اين پروژه بكار گرفته ايم و اكنون به روزهاي نهايي آن رسيده ايم.

حكيم شهردار بابل تغييرات مديريتي در شهرداري را اصلاح رويه هاي گذشته عنوان كرد و افزود: نگاه بنده بعنوان شهردار به حوزه معاونت عمراني يك نگاه انتقادي در گذشته است ولي در حال حاضر انتظار داريم تا با تغييرات بعمل آمده شاهد تحولات مثبت در آينده باشيم.

شهردار بابل به حوزه معاونت عمراني تاكيد كرد: به موازات تسريع در اتمام پروژه هاي نيمه كاره، پروژه هاي اساسي و بزرگ براي شهر تدوين نمايد تا پس از طي فرآيند قانوني عمليات اجرايي آن آغاز گردد.

حكيم همچنين با اشاره به مطلب مطروحه از سوي برخي اشخاص حقيقي و حقوقي  از جمله رييس محترم شورا مبني بر راه اندازي پروژه هاي جديد افزود: در اين مدت پيگيريهايي در خصوص تملك اراضي فاز دوم كمربندي شرقي دوم، تملك بخش پاياني كمربندي ساحلي جهت آزاد سازي و بازگشايي مسير مذكور، اجراي پاركينگ طبقاتي 17 شهريور، اجرا و احداث پل ميدان امام حسين (ع)، احداث پارك سراج، آسفالت و ترميم روكش و لكه گيري محلات و معابر اصلي درونشهري بدليل عدم توجه مديران قبلي شورا و شهرداري به بافت اصلي و قديمي شهر انجام شد.

شهردار بابل در ادامه به رغم مشكلات عديده قانوني مناقصه قبلي فاز پنج ساحلي و لايروبي مجدد بابلرود بصورت اساسي و اصولي بدليل اهمال و عدم رعايت ضوابط فني و اصولي در مقاطع قبلي كه شهرداري ناچار به لايروبي مجدد مي باشد، اشاره نمود.

ايشان افزود: جلوگيري از بريز و بپاش هاي قبلي و پرهيز از هدر رفت بيت المال، ضابطه مند نمودن مصارف جاري، توقف هر گونه جذب و افزايش نيروي انساني كه فقط در دوره شوراي اخير در سال گذشته با افزايش نا معقول و غير منطقي نزديك به 300 نفر بدون هرگونه ضابطه كه البته با تعديل و كاهش تعداد كثيري از نيروها با حمايت و عنايت استانداري، سازمان بازرسي، دستگاههاي نظارتي و تني چند از اعضاي محترم شوراي اسلامي همراه بود، از جمله ديگر اقداماتي بود كه در راستاي بهبود و سالم سازي شهرداري انجام گرديد.

سيد مجتبي حكيم بيان داشت: پاكسازي و تنظيف و تلطيف سيستم اداري شهرداري از هر گونه آلودگي هاي مالي و غيره... در نهايت بازگشت اعتماد عمومي در راستاي ارتقاي رضايتمندي شهروندان عزيز و افزايش نشاط اجتماعي در جامعه ي اسلامي  را در يك جمله از مهمترين و بزرگترين مطالبات و انتظارات عمومي دانست كه دغدغه ما نيز رسيدن به اين هدف است.

وي با بيان اين مطلب كه راه حل برون رفت از اين مشكلات وحدت، حمايت و پرهيز از هر گونه رفتارهاي پوپوليستي و شعارگونه است، خواستار استمرار حمايت همه مديران خصوصا اعضاي محترم شورا در پيشبرد تكاليف محوله گرديد.

حكيم در پايان با ذكر اين مطلب كه با فرصت سوزي و شعار شهري ساخته نخواهد شد، به معاونين و مديران شهرداري تكليف كرد، در اين شرايط سخت اقتصادي، حجم انبوه و بي سابقه مطالبات پيمانكاران از شهرداري، حجم بالاي نيروي مازاد شركتي، با يكدلي بدنبال افزايش درآمد، كاهش هزينه ها و اتمام پروژه هاي نيمه كاره و جلوگيري از دوباره كاري و غيره باشند.


تعداد بازدید : 150

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
5.1.0.0
V5.1.0.0