رو عنوان : مهندس گلابيان
عنوان : پرداخت تسهیلات كم بهره برای ساكنین محلات بازآفرینی شهری
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ 
ساعت : ۷:۵۳:۵۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

پرداخت تسهیلات کم بهره برای ساکنین محلات بازآفرینی شهری

 

 

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری بابل مهندس گلابیان قائم مقام و‌ مدیر اجرایی شهرداری بابل در خصوص  پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت و ودیعه اسکان موقت  در محله های هدف بازآفرینی شهری گفت:

به ساخت و ساز در محلاتی که در بافت قدیم، فرسوده و یا ناکارآمد شهری واقع شدند مانند پنجشنبه‌بازار،حصیر فروشان ،توغ داربن ،پیر علم ، میانکت، درزی کتی و... و یا موزیرج شمالی و جنوبی و مرکزی ، کتی شرقی و غربی ، پاسداران ، هفت تن  کمانگرکلاو ... تسهیلات کم بهره تعلق میگیرد.

 

با توجه به قرارداد منعقده با بانک های عامل ، پرداخت تسهیلات کم بهره در زمان ساخت و همچنین ودیعه اسکان موقت نیز آغاز گردیده است.

این تسهیلات به تمامی پروژه های نوسازی مسکن که براساس طرح بهسازی و نوسازی مصوب استان در محلات هدف بازآفرینی شهری که از شهرداری اخذ پروانه ساختمانی  نمایند ، بامعرفی مالکین و سازندگان به بانکهای عامل ازسوی شهرداری، اختصاص می یابد.

نرخ سقف تسهیلات مشارکت مدنی به ازای هر واحد مسکونی  ۴۰ میلیون تومان با نرخ ۹% تعیین شده که حداکثر دوره مشارکت ساخت به مدت ۳۰ ماه طبق مقررات داخلی بانک است.

همچنین جهت ودیعه مسکن نیز مبلغ ۱۵ میلیون تومان به مالکین علاوه بر وام احداث مسکن تخصیص خواهد یافت .

 

شایان ذکر است در صورت درخواست متقاضیان، ۲۰ میلیون تومان وام با نرخ سود ۱۸% نیز می‌توان به آن اضافه کرد.

 سقف تسهیلات برای انبوه‌سازان نیز ۸۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است که درصورت استفاده از مصالح و تکنولوژی های نوین در ساخت و ساز این مبلغ تا ۱۰۰ میلون تومان به ازای هر واحد قابل افزایش است .

ضمن تاکید بر استفاده شهروندان از این فرصت مناسب جهت بهسازی و نوسازی بناهای مسکونی ، شهرداری بابل آمادگی لازم جهت تسریع در روند صدور پروانه را دارد.


تعداد بازدید : 105

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
5.1.0.0
V5.1.0.0