• ساعت : ۱۲:۲۱:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ 
دکتر عبوری معاون وزیر راه‌و‌شهرسازی و مدیرعامل ستاد ملی بازآفرینی شهری کشور
حاشیه رودخانه بابلرود به عنوان یكی از طرح‌های مهم گردشگری بابل احیا می شود

دکتر عبوری معاون وزیر راه‌و‌شهرسازی و مدیرعامل ستاد ملی بازآفرینی شهری کشور:

حاشیه رودخانه بابلرود به عنوان یکی از طرح‌های مهم گردشگری بابل احیا می شود

 

 

دکتر عبوری مدیر عامل ستاد ملی بازآفرینی شهری کشور که به دعوت دو نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی جهت بازدید از پروژه های باز آفرینی شهرداری، در بابل حضور یافت، به همراه علی کریمی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، قربانعلی ولی زاده فرماندار بابل، سیدمحمد نظری مدیرکل راه و شهرسازی مازندران، سید مجتبی حکیم شهردار بابل ، فرامرز ابوالحسنی رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و تعدادی از مسئولین استانی و شهری از چندین پروژه نیمه تمام شهرداری بابل بازدید کرد.

 

 مهدی عبوری :

 به دعوت نمایندگان مردم بابل در مجلس شورای اسلامی به شهر بابل آمدم تا از پروژه های مشترکی که در قالب مدیریت شهری از سال های قبل تعریف شده است، بازدید شود.

 پل محمد حسن‌خان یکی از پروژه هایی است که مرمت آن با همکاری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی مازندران و شهرداری بابل در دستور کار قرار گرفت.

 

بابل به عنوان یکی از شهرهای مهم خطه شمال کشور با ظرفیت های بسیار خوبی که دارد، دارای مشکلاتی است.

 

این شهر ۳۱۵ هکتار بافت فرسوده دارد و نیمی از شهر بابل دارای سکونتگاه غیر رسمی و فرسوده است و  که این رقم، مشکلات زیادی را برای مردم بابل ایجاد می کند.

با پیگیری نمایندگان مردم در مجلس و با حمایت و کمک های دکتر حکیم شهرداربابل امیدواریم مشکلات این بخش شهر بابل بر طرف شود.

 

 در بخشن نوسازی بافت های فر سوده کمک های خوبی در نظر می گیریم و اعتبار خوبی را از ردیف تبصره ۱۸ در خصوص اشتغال اختصاص خواهیم داد.

 

 برای خدمات رو بنایی مانند آسفالت، هدایت آب‌های سطحی و احداث کتابخانه آمادگی داریم تا کمک های در خور صورت گیرد.

تعهدی که چندین سال از سوی وزارت راه و شهرسازی برای تملک پلاک های اطراف پل محمد حسن خان داده شده است، صورت‌جلسه خواهد شد و به این تعهدات گذشته، تحقق خواهیم بخشید.

 

بابلرود که در قلب شهر بابل واقع شده است در واقع یک فرصت مهم برای این شهر است و ساماندهی حاشیه رودخانه بابلرود که یکی از طرح های مهم گردشگری این شهر محسوب می‌شود و از سال ها قبل طرح آن آماده شده است، اکنون با همکاری مشترک اداره کل راه و شهرسازی، شر کت باز آفرینی ایران، شهرداری بابل و اداره کل آب منطقه مازندران احیا می شود تا یک مجموعه  تفریحی توریستی برای استفاده و رفاه شهروندان و مسافرانی که به این شهر سفر می کنند، ایجاد گردد.

 

بازدیدی هم از بافت های فرسوده و تاریخی شهربابل داشتم و انشااله تک بناهای قدیمی با همتی که در همکاران راه و شهرسازی وجود دارد، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها