• ساعت : ۱۰:۴۹:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ 
شهرداری بابل یكی از شهرداریهای فعال استان مازندران طی دو سال اخیر بوده است

شهرداری بابل یکی از شهرداریهای فعال استان مازندران طی دو سال اخیر بوده است

 

 

مدیریت شهری بابل با توجه به وضعیت نامساعد اقتصادی، با مدیریت هزینه ها تلاش کرد تا پروژه های نیمه کاره چندین ساله را در کنار طرح ها و پروژه های جدید تکمیل و یا اجرایی نماید که برخی از این پروژه ها نیز در تاریخ  شهرداری بابل بی سابقه بود.

 

برنامه های شهرداری بابل با روی کارآمدن سید مجتبی حکیم مبتنی بر شفافیت در کار، صرفه جویی و  صیانت از بیت المال است.

 در تمام پروژه هایی که پس از روی کارآمدن این شهردار انجام شد این  دو اصل به خوبی مشهود است.

 

در قدم اول بسیاری از هزینه های گزافی که  زیاد ضروری نبود، حذف شد. از جمله پرداخت سالیانه  بهای استیجاری سازمان های مختلف شهرداری بابل به مالکان این ساختمان ها که رقم ۴۰ میلیارد ریال اجاره بها در سال ۹۷ اکنون به  صفر رسیده است.

در مرحله بعد مدیریت شهری بابل هزینه های مربوط به  چاپ بنر و کاغذ را به طور چشمگیری کاهش داد و توانست هزینه ۱۱ میلیارد ریال سال ۹۷ این بخش را در دو سال اخیر به رقم ۸ میلیارد ریال برساند  و اگر با افزایش چندبرابری  قیمت ها مواجه نمی شد قطعا این رقم بسیار کمتر از این می بود. ضمن اینکه در سال ۹۷ مبلغی بالغ بر ۲ میلیارد تومان از ردیف پذیرایی شهرداری بابل به  پذیرایی مناسبت های مختلف و میهمانان اختصاص یافته بود که این رقم هم در حال حاضر به ۴۰۰ میلیون تومان کاهش یافت که با توجه به احتساب نرخ تورم، این مبلغ را می توان منطقی دانست.

 

 کاهش هزینه مصرف سوخت و پایین آوردن مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون ریال در سال ۹۷ به مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در سال ۹۸  صرفه جویی درهزینه مصرف برق و کاهش مبلغ از ۴۴۰ میلیون تومان در سال ۹۷ به ۳۵۰ میلیون ریال در سال ۹۸،  افزایش روکش آسفالت از ۱۹۸ هزار متر در سال  ۹۷ به ۳۵۰ هزار متر در سال ۹۸،  عدم جذب نیروهای شرکتی و  تعدیل نیروهایی که مورد نیاز شهرداری نبود، افزایش سرانه فضای سبز به صورت چشمگیر و ارتقای آن به ۵ متر مربع و سپس افزایش سرانه فضای سبز از ۵ متر به ۶/۵متردر سه ماهه نخست سال ۹۹، به صفر رساندن مبلغ ۹ میلیارد ریالی سال ۹۷ در بخش خریداری گل پس از گذشت یک سال، گوشه ایی از کارهایی است که در دوران مدیریت شهری کنونی شهرداری بابل انجام شد.

 

شهردار جوان بابل در گام بعدی شفاف سازی  به عنوان نخستین شهرداری مازندران به عضویت سامانه شفافیت درآمد و لیستی از هزینه های شهرداری را در اختیار شهروندان قرار داد. ضمن اینکه در زمان بهره برداری هر یک از این طرح ها، تمام جزییات اعتبارات از طریق  بیلبورد شهری نیز اعلام می گردید.

 

شهرداری بابل مصمم تر از قبل در راستای شفافیت و صیانت از حقوق شهروندان قدم برداشته است. در همین راستا تلاش شد تا قرارداد ها به نفع جامعه شهروندی بابل انعقاد گردد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها